تبلیغات
یک معمار

یک معمار
اینجا یک معمار می نویسد...
از من بشنوید و یک دوست آرشیتکت (مهندس معمار) داشته باشید... او می‌تواند برای شما دوست بسیار مفیدی باشد چون از هر چیزی سر در می‌آورد؛ از فاضلاب گرفته تا نقاشی! من گاهی آرشیتکت‌ها را با وانت دوکابین مقایسه می‌کنم. هم خوب بار می‌برد و هم مسافر!
یک آرشیتکت می‌داند چه موسیقی‌ای برای گوش دادن بهتر است، و می‌داند شیب سقف خانه‌تان باید چقدر باشد. او همچنین می‌داند قیمت مسکن چقدر تغییر کرده و چطور باید از شهرداری جواز گرفت.
...
یک آرشیتکت می‌داند چگونه به خانه‌ها دستبرد می‌زنند، می‌داند بزرگراه‌ها را چگونه طراحی می‌کنند، می‌داند جز و کل چه نسبتی با هم دارند، یا تاریخ و جامعه‌شناسی چه نقش و اهمیتی در زندگی امروز ما دارند! در یک معنا یک کارشناس مُد است و از سوی دیگر در جستجوی هویت اوست.
اگر بخواهید کابینت‌های خانه‌تان را نوسازی کنید به دوست آرشیتکت‌تان زنگ بزنید، بی او سراغ بازار و کابینت‌ساز نروید، مطمئن باشید چه هنگام خرید جواهرات، چه در هنگام سفارش مبل‌های خانه‌تان، چه در هنگام انتخاب گل و گیاه برای باغچه منزلتان، و چه در هنگام خرید یک زمین، یک آرشیتکت می‌تواند مشاور بسیار خوبی برایتان باشد.
جالب آن است که یک آرشیتکت کارهایی را می‌کند که همه بلدند. هر کاری که یک آرشیتکت انجام می‌دهد متخصصان دیگری هستند که بهتر از او انجام می‌دهند، جز تهیه نقشه (این همه بلدند!).
آرشیتکت برای مشاوره در کارهای روزمره شماست و به یاد داشته باشید نیازهای شما را در حوزه‌های پیشرفته نمی‌تواند رفع کند. او خودش برای کارهای پیچیده از خدمات مشاوران بهره می‌گیرد، پس از او نخواهید که برایتان یک شبکه داخلی کامپیوتری راه‌اندازی کند، یا اندازه ستون‌های ساختمان‌تان را محاسبه کند، یا لوله‌ها و پمپ‌های استخرتان را طراحی کند. ممکن است این کار را بپذیرد ولی مطمئن باشید کار خوبی از آب در نخواهد آمد.
شغل یک آرشیتکت ایجاب می‌کند که از همه چیز سر در بیاورد و این دقیقن مایه رنج اوست.
 

.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
یک معمار خوب معماری است که از آجرهایی که به سمتش پرت می کنند دیواری برای خود بسازد.
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
ایمیل بهنام: 1memar.fathi@gmail.com
ایمیل منوچهر: manuchehr.memar@gmail.com

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
تماس با ما

وب هكس

وب هكس

داغ کن - کلوب دات کام