تبلیغات
یک معمار - قدیمی‌ترین و بزرگترین کتابخانه‌های دانشگاهی

برخی از کتابخانه های دانشگاه‌های دنیا معماری فوق‌العاده ای داشته که ضمن زیبایی نما در آنها مجموعه‌ای از بهترین کتابها نگهداری می‌شود. در گزارشی تصویری تشریحی به معرفی 10 مورد از زیباترین، قدیمی ترین و بزرگترین کتابخانه های دانشگاهی دنیا می پردازیم.

به گزارش شفقنا، از میان بهترین، مجهزترین و قدیمی‌ترین کتابخانه های دنیا می‌توان به کتابخانه های دانشگاه هاروارد، دانشگاه آکسفورد، دانشگاههای آلمان، کانادا و ... اشاره کرد.به طور مثال کتابخانه دانشگاه هاروارد قدیمی‌ترین کتابخانه موجود در آمریکا است که در بیش از 100 شاخه، بیش از هزار میلیون مجموعه نفیس را در خود جای داده است. علاوه بر آن بیش از 30 برنده جایزه نوبل در این دانشگاه تحصیل و از این کتابخانه استفاده کرده اند.

کتابخانه دانشگاه کمبریج که یکی دیگر از کتابخانه‌های بزرگ و زیبای جهان است در حال حاضر به موزه ای با قدمت 600 سال تبدیل شده و مجموعه ای بیش از 600 میلیون کتاب دارد.

کتابخانه بودلین دانشگاه آکسفورد از دیگر کتابخانه های قدیمی جهان است. در فیلم هری پاتر ساختمان این کتابخانه به عنوان بیمارستان هاگوارد مورد استفاده قرار گرفت.

1 کتابخانه دانشگاه کویمبرای پرتغال


2 کتابخانه ای در دانشگاه آکسفورد


3 کتابخانه دانشگاه کمبریج
 

4کتابخانه دانشگاه گوتینگن آلمان
 

5 کتابخانه دانشگاه هاروارد


6 کتابخانه دانشگاه مک گیل کانادا


7 کتابخانه کالج ترینیتی ایرلند
 

8 کتابخانه دانشگاه اوپسالا سوئد


9 کتابخانه دانشگاه ییل
 

10 کتابخانه ملی دانشگاه استراسبرگ فرانسه


منبع: مرکز دائرة المعارف بزرگ اسلامیطبقه بندی: ترین ها،  دانـشـجـویـان،  معرفی آثار معماری، 
برچسب ها: کتابخانه دانشگاه های معتبر، دانشگاه کمبریج، معماری، کتابخانه دانشگاه کمبریج که یکی دیگر از کتابخانه‌های بزرگ و زیبای جهان است در حال حاضر به موزه ای با قدمت 600 سال تبدیل شده و مجموعه ای بیش از 600 میلیون کتاب دارد.، قدیمی‌ترین و بزرگترین کتابخانه‌های دانشگاهی،
ارسال توسط سید بهنام فتحی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

ابزار وبمستر

قالب وبلاگ