تبلیغات
یک معمار - ۱۰ شهر دنیا با بیشترین آسمان‌خراش+عکس

به گزارش تراز تعریف مشخصی برای آسمان‌خراش‌ها وجود ندارد.آن‌ها ساختمان‌های بلندی هستند که تعریف دقیق‌تر آن‌ها به مکان و زمان ساخت آن‌ها بستگی دارد، برای مثال در آمستردام، ساختمان‌هایی با تنها ۴۰ متر ارتفاع، آسمان‌خراش محسوب می‌شوند.در اینجا به بررسی کشورهایی که بیشترین تعداد از آسمان‌خراش با ارتفاع بیش از ۱۰۰ متر را دارا هستند، که در ادامه مطلب به آن می‌پردازیم ...

۱.هنگ‌کنگ – ۲۳۵۴

ساختمان‌های بلندی در هنگ‌کنگ قرار دارند که از این تعداد، حداقل ۲۳۵۴ ساختمان ارتفاع بیش از ۱۰۰ متر را دارا هستند.
این امرعجیبی نیست که این کشوریکی از متراکم‌ترین شهرهای دنیا محسوب شود.

۲.نیویورک – ۷۹۴

نیویورک به خاطر آسمان‌خراش‌های خود، درسطح جهانی شناخته‌شده‌است.برخی از آسمان‌خراش‌های محبوب نیویورک شامل ساختمان امپایراستیت، مرکز راکفلر، ساختمان کرایلسر هستند.در نیویورک مجموعا ۷۹۴ ساختمان با ارتفاع بیش از ۱۰۰ متر وجود دارد.

۳.توکیو – ۵۵۶

توکیو مرکز تجارت، سرگرمی، آموزش، امورمالی و حتی تولید خودرو ژاپن می‌باشد.این شهر شلوغ و در حال رشد، دارای ۵۵۶ آسمان‌خراش می‌باشد.

۴.شانگهای – ۴۳۰

شانگهای بزرگترین شهر دنیا با بزرگترین بندر و یکی از مراکزمالی مهم جهان می‌باشد.مرکز این شهر، تحت حکومت آسمان‌خراش‌ها می‌باشد و ۴۳۰ آسمان‌خراش در سطح این شهر قرار دارد.

۵.دبی – ۴۰۳

این شهر به دلیل داشتن بلندترین ساختمان دنیا، برج خلیفه، با ۸۲۸ متر ارتفاع شناخته‌شده‌است.۴۰۳ ساختمان با ارتفاع بیش از ۱۰۰ متر در سرتاسر این شهر قرار دارد.

۶.بانکوک – ۳۵۵

این شهر پایتخت و قطب اصلی تایلند می‌باشد که اکثر امور مهم در این کشور، از طریق بانکوک انجام می‌شود.جمعیت این کشور ۹ میلیون تخمین زده‌شده‌است که نیاز خود به مسکن را با ساخت ۳۵۵ آسمان‌خراش رفع کرده‌اند.

۷.شیکاگو – ۳۴۱

بلندترین ساختمان این شهر، برج ویلیس با ۴۲۴ متر ارتفاع است.این ساختمان بلندترین ساختمان جهان تا سال ۱۹۹۸ و بلندترین ساختمان آمریکا تا سال ۲۰۱۲ بود.

۸.گوانگجو – ۲۹۵

این شهر یکی از بزرگترین شهرهای چین می‌باشد.بلندترین ساختمان این شهر دارای ارتفاع ۴۳۸ متر بوده و این شهر دارای ۲۹۵ آسمان‌خراش است.

۹.سئول – ۲۸۲

سئول، پایتخت کره جنوبی، با بیش از ۱۰ میلیون جمعیت، یکی از بزرگترین شهرهای جهان می‌باشد.برای تامین مسکن این جمعیت، ۲۸۲ ساختمان بلند در این شهر ساخته‌شده‌است.

۱۰.کوالالامپور – ۲۴۴

مشهورترین برج این شهر، برج پتروناس با ۴۲۵ متر ارتفاع، جزو بلندترین ساختمان‌های دنیا، می‌باشد.این برج تنها آسمان‌خراش این شهر نیست و در مجموع ۲۴۴ برج در این شهر قرار دارد.
طبقه بندی: معماری شرقی،  معماری غرب،  معماری نوین، 
ارسال توسط سید بهنام فتحی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

ابزار وبمستر

قالب وبلاگ